Dzieci Zamojszczyzny 1622-400 Zamość

Wpusty uliczne

Oferta naszej hurtowni instalacyjnej obejmuje również różnego rodzaju wpusty uliczne wykonane z wysokiej jakości żeliwa szarego lub sferoidalnego. Dzięki nim można w łatwy sposób odprowadzić deszczówkę i wody powierzchniowe do studzienek umiejscowionych pod nawierzchnią drogową, chodnikami, parkingami i innymi podobnymi obiektami (wliczając w to place przy budynkach mieszkalnych). Wpust żeliwny może być stosowany zarówno przy kanalizacji ogólnospławnej, jak i rozdzielczej. Zależnie od klasy obciążeniowej, wpusty drogowe mogą być stosowane w miejscach o różnej intensywności ruchu pieszego i kołowego.

Wszystkie nasze wpusty gwarantują solidność i bezpieczeństwo konstrukcji – zastosowane materiały dają dużą odporność mechaniczną i chemiczną, co przekłada się na długą żywotność i bezawaryjną pracę wpustów ulicznych. Metalowa kratka wpustu ulicznego zapobiega przedostawaniu się liści, gałęzi czy śmieci w głąb wpustu. Regularne czyszczenie wpustów powoduje, że proces odprowadzania wody jest prawidłowy. Wpusty drogowe mogą być produkowane z osadnikiem lub bez osadnika. Dzięki zastosowaniu pierścieni odciążających cały wpust jest chroniony przed nadmiernym obciążeniem. Nadmierne obciążenia np. ciężkich pojazdów mogą powodować uszkodzenia w konstrukcji wpustu.

Wpust deszczowy

Uliczny wpust deszczowy to element infrastruktury miejskiej przeznaczony do usuwania wody deszczowej z nawierzchni dróg, placów i parkingów. Jego unikalna konstrukcja zapewnia efektywne odprowadzanie nadmiaru wód opadowych, nawet podczas intensywnych ulew.

Nasza oferta obejmuje wpusty uliczne produkowane w pięciu klasach obciążeniowych:

  • A15 – do umieszczania na trasach ruchu pieszego i rowerowego, na terenach zielonych i obszarach przydomowych;
  • B125 – do układania na trasach ruchu pieszego, przy garażach oraz na parkingach samochodów osobowych;
  • C250 – dla obszarów przykrawężnikowych ulic, chodników, poboczy nieobciążonych ruchem;
  • D400 – do budowy w jezdniach, na poboczach i na parkingach, z których korzystają wszelkie pojazdy drogowe;
  • F900 – dla obszarów podlegających bardzo dużym obciążeniom spowodowanych ruchem kołowym, np. pasów startowych.

Szeroka oferta wpustów ulicznych od Wodbet

Zobacz również włazy żeliwne i odwodnienia liniowe z kategorii Żeliwo drogowe. Przy wyborze odpowiedniego wpustu ulicznego należy brać pod uwagę kształt, średnicę, klasę obciążenia, materiał, z którego wykonany jest wpust oraz czy potrzebny jest osadnik. Jednym z kluczowych atutów naszej firmy jest dostępność doświadczonych fachowców, którzy są gotowi służyć swoją wiedzą i doświadczeniem. 

Dzięki temu klienci mogą liczyć na profesjonalne doradztwo w zakresie doboru odpowiednich produktów oraz rozwiązań technicznych, co jest nieocenione przy realizacji wszelakich projektów. Wiemy, jak tworzyć długotrwałe relacje z klientami. Może o tym świadczyć szerokie grono zadowolonych klientów indywidualnych i firm.

Zapytaj o produkt
5/5 - (318 votes)
Strona korzysta z plików Cookies. Więcej informacji w Polityce Prywatności.
Zamknij
Wpusty uliczne

    Zamknij