Dzieci Zamojszczyzny 1622-400 Zamość

Studnie betonowe

Oferujemy Państwu segmentowane studnie kanalizacyjne wykonane z prefabrykowanych elementów betonowych i żelbetowych (min. klasa betonu C35/45, czyli dawna B45). Wykorzystanie mocnego i solidnego betonu pozwala tworzyć zbiorniki umożliwiające pobór wody do różnych celów. Do produkcji dostępnych u nas konstrukcji betonowych wykorzystywane są sprawdzone metody gwarantujące trwałość i niezawodność każdej z nich.

Betonowe studnie kanalizacyjne – cechy budowy

Nasze studnie betonowe zbudowane są z trzech rodzajów elementów:

  • podstawy (dennica),
  • kręgów nadbudowy,
  • elementów redukujących (płyt redukcyjnych, pokrywowych i zwężek.

Kręgi betonowe studni są wyposażone w stopnie złazowe, co ułatwi poruszanie się w nich w razie konieczności. Zbudowane z prefabrykowanych elementów betonowych lub żelbetowych kręgi łączy się z podstawą studzienki kanalizacyjnej. Łączenia między poszczególnymi elementami mogą być wykonane za pomocą uszczelki elastomerowej (typ U) lub sposobem pióro-wpust (typ P-W).

Jeśli Klient sobie tego zażyczy, w elementach dennych mogą być prefabrykowane kinety i montowane murowe przejścia szczelne (PE lub PVC) pozwalające podłączyć rury kanalizacyjne. Kształt kinety i spocznika zależy od indywidualnego życzenia zleceniodawcy. Przy ich kształtowaniu brana jest pod uwagę konfiguracja wlotów i wylotów oraz wysokość samej kinety. Przejścia szczelne mogą być wbudowywane podczas produkcji elementów dennych lub wklejane później w nawiercony otwór (wykorzystuje się do tego szczelne i trwałe kleje zaprawowe). Podczas montażu poszczególnych elementów wykorzystujemy smar poślizgowy nakładany na uszczelkę z zewnątrz i wewnętrzną część nakładanej części. W przypadku konstrukcji przeznaczonych do instalacji odprowadzających szczególnie agresywne ścieki, płytę denną możemy wykonać z materiału o zwiększonej odporności chemicznej. Kinety i powierzchniowy materiał podstawy studzienki dostosowujemy do wymagań odbiorców.

Gdzie można wykorzystać studzienki kanalizacyjne?

Studnie kanalizacyjne żelbetowe lub z prefabrykowanych elementów betonowych znajdują zastosowanie w systemach kanalizacji deszczowej, sanitarnej, przemysłowej oraz ogólnospławnej.

Sprzedawane przez nas studnie betonowe mogą być stosowane w obszarze ruchu pieszego i kołowego – spełniają wszystkie wymagania norm budowlanych. Można je więc wykorzystywać w między jezdniami, w pasie drogowym oraz poza nim. Nadają się zarazem do stosowania w miejscach, które są poddawane dużym naciskom kół. Co więcej, studnie kanalizacyjne mogą być wykorzystywane na prywatnych posesjach, a łatwy montaż studzienki sprawia, że odpowiednie jej złożenie nie powinno sprawiać większych problemów.

Warto pamiętać, że studzienki kanalizacyjne powinny być zastosowane po uprzednim przygotowaniu projektu, który będzie uwzględniał jej przeznaczenie, przewidywane obciążenie, a także warunki hydrogeologiczne, jakie panują w miejscu montażu studni.

Betonowe studnie kanalizacyjne w ofercie Wodbet

Każdą zamówioną studnię wykonujemy na indywidualne zamówienia naszych Klientów – każdy z nich ma możliwość dowolnego doboru poszczególnych parametrów zamawianej studni. Oferowane przez nas studnie betonowe są przeznaczone do zastosowania w systemach kanalizacji ogólnospławnej deszczowej i ściekowej. Zachęcamy, aby składać zamówienia i zapytania telefonicznie lub mailowo, dzięki temu będziemy mogli dopasować ofertę do Państwa indywidualnych preferencji i potrzeb.

Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi studniami dostępnymi w ofercie Wodbet, a są to m.in. studnie PP, studnie PE, studnie wodomierzowe, zbiorniki monolityczne, zbiorniki na wodę deszczową oraz przydomowe oczyszczalnie.

Zapytaj o produkt
5/5 - (388 votes)
Strona korzysta z plików Cookies. Więcej informacji w Polityce Prywatności.
Zamknij
Studnie betonowe

    Zamknij