Dzieci Zamojszczyzny 1622-400 Zamość

Studnie betonowe

Oferujemy Państwu segmentowane studnie wykonane z prefabrykowanych elementów betonowych i żelbetowych (min. klasa betonu C35/45, czyli dawna B45). Wykorzystanie mocnego i solidnego betonu pozwala tworzyć zbiorniki umożliwiające pobór wody do różnych celów. Do produkcji dostępnych u nas konstrukcji betonowych wykorzystywane są sprawdzone metody gwarantujące trwałość i niezawodność każdej z nich. Każdą zamówioną studnię wykonujemy na indywidualne zamówienia naszych Klientów – każdy z nich ma możliwość dowolnego doboru poszczególnych parametrów zamawianej studni. Oferowane przez nas studnie betonowe są przeznaczone do zastosowania w systemach kanalizacji ogólnospławnej deszczowej i ściekowej.

Nasze studnie betonowe zbudowane są z trzech rodzajów elementów:

  • podstawy (dno),
  • kręgów nadbudowy,
  • elementów redukujących (płyt redukcyjnych, pokrywowych i zwężek.

Łączenia między poszczególnymi elementami mogą być wykonane za pomocą uszczelki elastomerowej (typ U) lub sposobem pióro-wpust (typ P-W).

Jeśli Klient sobie tego zażyczy, w elementach dennych mogą być prefabrykowane kinety i montowane murowe przejścia szczelne (PE lub PVC) pozwalające podłączyć rury kanalizacyjne. Kształt kinety i spocznika zależy od indywidualnego życzenia zleceniodawcy. Przy ich kształtowaniu brana jest pod uwagę konfiguracja wlotów i wylotów oraz wysokość samej kinety. Przejścia szczelne mogą być wbudowywane podczas produkcji elementów dennych lub wklejane później w nawiercony otwór (wykorzystuje się do tego szczelne i trwałe kleje zaprawowe). Podczas montażu poszczególnych elementów wykorzystujemy smar poślizgowy nakładany na zewnętrzną część uszczelki i wewnętrzną część nakładanej części. W przypadku konstrukcji przeznaczonych do instalacji odprowadzających szczególnie agresywne ścieki, płytę denną możemy wykonać z materiału o zwiększonej odporności chemicznej. Kinety i powierzchniowy materiał podstawy studzienki dostosowujemy do wymagań odbiorców.

Sprzedawane przez nas studnie betonowe mogą być wykorzystywane w obszarze ruchu pieszego i kołowego – spełniają wszystkie wymagania norm budowlanych.

Zapytaj o produkt
5/5 - (388 votes)
Strona korzysta z plików Cookies. Więcej informacji w Polityce Prywatności.
Zamknij
Studnie betonowe

    Zamknij