Dzieci Zamojszczyzny 1622-400 Zamość

Studnie wodomierzowe

Nasza hurtownia instalacyjna Wodbet oferuje sprzedaż studzienek wodomierzowych, które charakteryzuje łatwy dostęp do wodomierza, a tym samym jego odczyt. Studzienkę wodomierzową zainstalować można na różnych terenach – przy gospodarstwach domowych, obiektach komercyjnych, a także jako wyposażenie instalacji wodociągowej oraz kanalizacyjnej.

Studzienki wodomierzowe – charakterystyka

Studnie wodomierzowe wykonane z wytrzymałego polipropylenu (PP) są świetną alternatywą dla studni betonowych – są tanie, łatwe w montażu i lekkie, co dodatkowo ułatwia transport. Dzięki zastosowaniu polipropylenu dostępne u nas studzienki wodomierzowe są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, korozję i uszkodzenia mechaniczne (w tym wszechobecne w środowisku gruntowym ściskanie i ścieranie).

Studnie wodomierzowe posiadają konstrukcję umożliwiającą wykonanie wszelkich prac naprawczych oraz konserwacyjnych bez konieczności wykopów w gruncie. To pozwala łatwo dostać się do licznika. Wytwarzane ze zwiększającej wytrzymałość konstrukcji karbowanej rury, studnie wodomierzowe są bezpieczne w montażu na trudnych terenach, np. przy wysokim poziomie wód gruntowych. Zamontowana zgodnie z instrukcją studnia pozwala na zabezpieczenie przed działaniem siły wyporu. Zamówione u nas studnie wodomierzowe mogą mieć dodatkowe wyposażenie takie jak kołnierze, wodomierz czy zawory.

Zastosowanie studzienek wodomierzowych

Studnie tego typu wykorzystuje się często jako obudowy armatury wodnej i przepompowni, ale zdecydowanie najczęściej stanowią miejsce instalacji wodomierzy poza budynkiem lub na niezabudowanych jeszcze działkach. Nie zawsze bowiem dany budynek ma pomieszczenie umożliwiające montaż wodomierza i wygodny odczyt jego wskazań. Radzą sobie też bardzo dobrze w agresywnych chemicznie środowiskach. Sprawdzają się też idealnie jako ochrona zaworów i innej armatury przed wysokimi wodami gruntowymi. Studnie wodomierzowe mogą stanowić element instalacji wodociągowych różnego typu i być podłączane do publicznych sieci wodociągowych.

Zazwyczaj studnie wodomierzowe można zobaczyć w pobliżu budynków mieszkalnych oraz w przestrzeni publicznej, np. na placach budowy, cmentarzach, polach kempingowych, czy też w parkach. Choć można je montować właściwie wszędzie, zaleca się umieszczanie ich w trawnikach lub chodnikach. Zanim jednak dokonamy montażu studzienki wodomierzowej, należy skontrolować, na jakiej wysokości znajdują się wody gruntowe. To z kolei pozwoli określić, czy należy wybrać studnię z dnem lub bez. To, co najważniejsze, to aby wody nie zalały licznika wodomierza.

Oferta studni wodomierzowych od Wodbet

Wszystkie studzienki wodomierzowe z naszej oferty spełniają wymagania norm budowlanych i posiadają stosowne Aprobaty Techniczne. Na Państwa zamówienie produkujemy studzienki o różnych średnicach i wysokościach. Na życzenie mogą być dodatkowo wyposażone. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, chętnie pomożemy i doradzimy najlepsze rozwiązanie.

W kategorii Studnie kanalizacyjne znajdziesz również oczyszczalnie przydomowe, zbiorniki monolityczne, studnie PP, studnie PE oraz zbiorniki na wodę deszczową.

Zapytaj o produkt
5/5 - (229 votes)
Strona korzysta z plików Cookies. Więcej informacji w Polityce Prywatności.
Zamknij
Studnie wodomierzowe

    Zamknij