Dzieci Zamojszczyzny 1622-400 Zamość

Geowłókniny

Dostępne w ofercie naszej hurtowni instalacyjnej Wodbet geowłókniny marki BONAR TF i THRACE NONWOVEN & GEOSYNTHETICS S.A. powstają z połączonych mechanicznie (igłowanie) i zgrzewanych termicznie włókien polipropylenowych lub poliestrowych. Zapewnia im to dużą wytrzymałość na przebicie, rozciąganie i rozdzieranie oraz odporność chemiczną (kwasy, zasady, rozpuszczalniki i paliwa) i biologiczną (pleśni i grzyby). Są przy tym elastyczne, co pozwala im dopasowywać się do kształtu podłoża, i przepuszczalne dla wody (w pionie i poziomie) nawet pod dużym obciążeniem.

Mogą pełnić aż cztery funkcje – filtracyjną, drenażową, ochronną i separacyjną. Warto również zaznaczyć, że jest to materiał nieszkodliwy dla środowiska naturalnego. Geowłóknina drogowa jest poddawana obróbce cieplnej, przez to cechuje się wysoką wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Z jednej strony geowłóknina drogowa jest lekka, ale gwarantuje wysoką wytrzymałość, podłoże ziemi jest oddzielone od warstwy konstrukcyjnej.

Geowłóknina polipropylenowa – zastosowanie

Geowłókniny znajdują zastosowanie przy m.in.: w budownictwie drogowych, przy budowie parkingów, nasypów kolejowych, lotnisk, wałów przeciwpowodziowych. Nie tylko w budownictwie drogowym stosuje się geowłókninę drogową. Warto zastosować geowłókninę na użytek domowy, aby uniknąć uszkodzenia konstrukcji. Geowłóknina charakteryzuje się dobrymi właściwościami filtracyjnymi i służy jako zabezpieczenie systemów drenarskich, zapewniając odpowiedni przepływ wody. Geowłóknina poliestrowa jest stosowana do zbiorników wodnych oraz przy filtracji i odprowadzaniu wód melioracyjnych. Wykorzystuje się geowłókninę do m.in.:

  • separacji słabego podłoża nasypów kolejowych i drogowych,
  • stabilizacji nasypu i przyspieszenia konsolidacji słabego podłoża,
  • rozdzielenia gruntów lub kruszyw o różnej granulacji,
  • zabezpieczenia wałów oraz brzegów rzek i innych zbiorników wodnych,
  • drenażu gruntów i osłony systemów drenażowych przed zatkaniem drobnoziarnistym gruntem,
  • stworzenia warstwy poślizgowej dla nawierzchni betonowej,
  • ochrony geomembrany przed uszkodzeniami.

Geowłókniny z naszej oferty

W zależności od wyboru zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Dokładamy wszelkich starań, aby zamówienie w tym na geowłókniny zostało wysłane szybko i dotarło do klienta końcowego w terminie. Jesteśmy renomowanym dostawcą oryginalnych produktów od znanych producentów. Naszym celem jest zadowolenie klientów i pozyskiwanie stałych odbiorców naszych produktów. W razie wątpliwości postaramy się odpowiedzieć na wszelkie pytania.

W kategorii Geosyntetyki znajdziesz również geomembrany.

Zapytaj o produkt
5/5 - (553 votes)
Strona korzysta z plików Cookies. Więcej informacji w Polityce Prywatności.
Zamknij
Geowłókniny

    Zamknij