Dzieci Zamojszczyzny 1622-400 Zamość

Hydranty

Hurtownia instalacyjna Wodbet prezentuje szeroki wybór hydrantów z żeliwa szarego lub sferoidalnego, mogących służyć do celów przeciwpożarowych i gospodarczych. Hydrant zewnętrzny pobiera wodę bezpośrednio z sieci wodociągowej (prywatnej lub publicznej). Wykorzystane do produkcji hydrantów, materiały zapewniają wytrzymałość, trwałość oraz bezawaryjne działanie. Nasza oferta obejmuje zarówno modele nadziemne, jak i podziemne. Zainstalowanie hydrantów nadziemnych może być niemożliwe, ponieważ spowodują utrudnienia w ruchu drogowym, dlatego w takich sytuacjach należy montować hydranty po ziemią. Hydranty podziemne są podłączone do sieci wodociągowej, a korzystanie z nich odbywa się za pomocą klucza hydrantowego.

Co istotne hydrant podziemny wpływa korzystnie na estetykę miejskiego krajobrazu. Umiejscowienie poniżej linii zamarzania zapewnia ochronę przed zamarzaniem wody, co jest kluczowe w klimatach o niskich temperaturach. Hydranty zewnętrzne powinny być wytworzone zgodnie z wszelkimi obowiązującymi normami i przepisami.

Hydrant zewnętrzny – zastosowanie i funkcjonalność

Sercem hydrantu zewnętrznego jest specjalny zawór i złącza do węży, umożliwiające szybką reakcję, np. w momencie wybuchu pożarów. Hydranty zewnętrzne stanowią więc stałe elementy wyposażenia PPOŻ. Każdy hydrant musi być konserwowany co najmniej raz w roku. Przeglądy także odbywają się w takiej częstotliwości przez właściciela sieci wodociągowej przeciwpożarowej. Hydranty montuje się przede wszystkim na obszarach miejskich, ale powinny się znaleźć także w każdym zabudowanym obszarze. Ich lokalizacja powinna umożliwiać dogodny dostęp wozom strażackim.

Utrzymanie hydrantów w dobrym stanie technicznym wymaga regularnych inspekcji i konserwacji, co obejmuje sprawdzanie ich dostępności, funkcjonowania zaworów oraz przepływu wody. Należy również zapewnić, że miejsce wokół hydrantu jest odpowiednio oznaczone i wolne od przeszkód, aby służby ratunkowe miały do niego nieograniczony dostęp w przypadku pożaru. Poza zastosowaniem gaśniczym hydranty często są także używane gospodarczo – przy pracach remontowych dróg i innych szlaków komunikacyjnych, nawadnianiu pól, myciu ulic i placów miejskich itp. Dzięki zastosowaniu odpornych materiałów hydranty powinny wytrzymać wiele lat w doskonałym stanie, są odporne na korozję i inne czynniki atmosferyczne.

Hydranty zewnętrzne – atrakcyjne produkty w ofercie Wodbet

Oferujemy szeroką gamę hydrantów o wysokiej jakości wykonania z materiałów odpornych i wytrzymałych. My jako zespół specjalistów jesteśmy zawsze gotowi, aby doradzić najlepsze produkty, które wpasują się do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Naszym celem jest spełnienie wymagań klientów co do jakości, ceny i obsługi zamówienia.

Zobacz również kształtki żeliwne, zawory, nawiertki i zasuwy z kategorii Armatura Żeliwna.

Zapytaj o produkt
5/5 - (230 votes)
Strona korzysta z plików Cookies. Więcej informacji w Polityce Prywatności.
Zamknij
Hydranty

    Zamknij