Dzieci Zamojszczyzny 1622-400 Zamość

Studnie PE

Nasza hurtownia Wodbet oferuje Państwu wykonane z polietylenu studzienki kanalizacyjne włazowe i niewłazowe. Są one bardzo dobrą alternatywą dla tanich, ale ciężkich i relatywnie mało trwałych studni z materiałów tradycyjnych. Polietylen to bardzo wytrzymały, a zarazem elastyczny i lekki materiał zapewniający wykonanym z niego elementom dużą odporność mechaniczną (w tym na ściskanie, ścieranie i pęknięcia) i chemiczną, niepodatność na korozję oraz pełną szczelność. Studnie z PE mogą więc być bezpiecznie stosowane w instalacjach odprowadzających agresywne chemicznie ścieki i materiał ścierny (np. piach i żwir). Dodatkową zaletą tego typu studni jest prosty montaż wykluczający konieczność stosowania ciężkiego sprzętu.

Studnie polietylenowe z naszej oferty to przeznaczone do użytku na zewnątrz elementy systemów kanalizacji grawitacyjnej, tak deszczowej, jak i sanitarnej. Mogą pełnić rolę studni wpustowych, osadnikowych i rewizyjnych. Można wykorzystywać je wszędzie tam, gdzie zastosowanie znajdują studnie z tradycyjnych materiałów.

Nasza oferta obejmuje studzienki włazowe o następujących parametrach i cechach:

  • średnicy wewnętrznej DN800, DN1000, DN1200;
  • wysokości 1100, 1500, 2000, 2500, 3000, 3500, 4000 mm;
  • z kinetą przelotową o średnicy 160/200 i 250/315 mm,
  • z kinetą zbiorczą o identycznych średnicach do- i odpływu
  • oraz ślepe stosowane w kanalizacji grawitacyjnej.

W komorach studzienek włazowych znajdują się specjalne gniazda do montażu stopni złazowych ze stali kwasoodpornej (z zabezpieczeniem antypoślizgowym).

Natomiast w kategorii studzienek niewłazowych dysponujemy modelami o średnicy wewnętrznej DN 600 z kinetą przelotową i zbiorczą o średnicy 160/200 mm.

Zależnie od lokalizacji, zwieńczeniem studzienek może być pokrywa polietylenowa, płyta pokrywowa, pierścień odciążający lub właz żeliwny DN 600 (dla terenów przejezdnych, dostępny w klasach obciążenia A, B, C lub D). Warto pamiętać, że elementy zwieńczenia nie są częścią samej studzienki i stanowią osobny, nierozłączny element.

Zobacz także studnie betonowe, studnie PE, studnie PP, zbiorniki na wodę deszczową, oczyszczalnie przydomowe oraz studnie wodomierzowe.

Zapytaj o produkt
5/5 - (315 votes)
Strona korzysta z plików Cookies. Więcej informacji w Polityce Prywatności.
Zamknij
Studnie PE

    Zamknij