Dzieci Zamojszczyzny 1622-400 Zamość

Rury przepustowe drogowe

Prezentujemy Państwu naszą ofertę przepustów drogowych w różnych rozmiarach oraz rur i łączników z tworzywa sztucznego (polipropylenu i polietylenu o zwiększonej gęstości) pozwalających budować m.in. ekologiczne przejścia dla zwierząt, przepusty kolejowe i drogowe, wentylacje przemysłowe oraz przepusty w melioracji. Nadają się także do wzmacniania i modernizacji już istniejących konstrukcji.

Cechy i elementy budowy przepustów drogowych

Dostępne w naszej ofercie rury wykonane są z tworzywa sztucznego, takiego jak polipropylen oraz polietylen. Przepust z polipropylenu (PP) charakteryzuje odporność na ścieranie, działanie skrajnych temperatur, środków chemicznych. To wszystko sprawia, że doskonale sprawdzą się tam, gdzie woda, przepływając, niesie ze sobą sporo piasku i żwiru. Z kolei wykorzystanie polietylenu o wysokiej gęstości do produkcji rur przepustowych drogowych sprawia, że taka rura jest trwała, wytrzymała (w tym na korozję), jest prosta w montażu, a ponadto ma dobre parametry hydrauliczne.

Cechą charakterystyczną budowy przepustów jest gładka ściana wewnętrzna i spiralna struktura na zewnątrz rur, co wpływa na wysoką sztywność obwodową. Rury przepustowe można montować również załamane w planie lub profilu. W takim przypadku do przeprowadzenia montażu wykorzystuje się kształtki takie jak trójniki czy kolana. Materiały wykorzystane do produkcji przepustów sprawiają, że są one łatwe w montażu oraz lekkie, co dodatkowo ułatwia ich transport.

Przepusty drogowe – zastosowanie

Jak sama nazwa wskazuje, przepusty drogowe z powodzeniem wykorzystywane są w budownictwie drogowym, przede wszystkim pod drogami, zarówno pod asfaltem, jak i pod drogami leśnymi, jak również przy budowie nasypów kolejowych. Część plastikowych przepustów drogowych używana jest również przy okazji prac melioracyjnych. Ponadto, rury przepustowe wykorzystuje się coraz częściej podczas budowy specjalnych przejść dla zwierząt w pobliżu tras szybkiego ruchu. Są także polecane do renowacji już istniejących instalacji.

Przepusty drogowe wchodzą w skład nasypu budowlanego bądź korpusu drogowego i muszą powstać wszędzie tam, gdzie nad tworzoną kanalizacją ma powstać trasa komunikacyjna. Przepusty drogowe zwiększają wytrzymałość narażonych na spore obciążenia konstrukcji i mogą pełnić swoją rolę przez naprawdę długi czas.

Rury przepustowe drogowe w ofercie Wodbet

Dostępne w ofercie naszej hurtowni instalacyjnej Wodbet przepusty drogowe to trwałe i odporne na wiele niekorzystnych czynników rozwiązanie, które znajduje swoje przeznaczenie w różnego rodzaju budownictwie drogowym, kolejowym i ekologicznym. Wysoka jakość materiałów wykorzystanych do produkcji przepustów sprawia, że są to produkty najlepszej jakości, wytrzymałe i gotowe pełnić swoją funkcję przez długi czas.

W kategorii Rury i kształtki znajdą Państwo również rury drenarskie, rury gazowe, rury wodociągowe, rury osłonowe oraz rury kanalizacyjne.

Przepusty, rury PP, PE-HD

Przepusty, rury PP, PE-HD

Rury z polipropylenu (PP) mają szereg zalet, z których najważniejsze...

Zobacz więcej
Zapytaj o produkt
5/5 - (104 votes)
Strona korzysta z plików Cookies. Więcej informacji w Polityce Prywatności.
Zamknij
Rury przepustowe drogowe

    Zamknij