Dzieci Zamojszczyzny 1622-400 Zamość

Zbiorniki na wodę deszczową

W ofercie hurtowni Wodbet  mogą Państwo znaleźć wykonane z polietylenu (PE) zbiorniki na deszczówkę o różnej pojemności przeznaczone do montażu podziemnego. W przypadku podziemnych zbiorników produkcja odbywa się metodą formowania rotacyjnego. Podziemne zbiorniki wytworzone z tworzywa sztucznego tą techniką charakteryzują się wysoką wytrzymałością, ponieważ nie ich powierzchnia nie zawiera żadnych szwów czy spawów. Te zalety sprawiają, że podziemny zbiornik na całej swojej powierzchni jest wystarczająco masywny.
Dzięki monolitycznej konstrukcji zbiorniki te są całkowicie szczelne, a polietylen zapewnia im wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne (w tym ściskanie i tarcie) i oddziaływanie środków chemicznych oraz długą żywotność.

Zalety – zbiorniki do wody deszczowej

Woda gromadzona z opadów atmosferycznych może być wykorzystywana na wiele sposobów. Najczęściej używa się jej do spłukiwania toalety, mycia samochodu i podlewania ogrodu. Naziemny zbiornik do magazynowania wody deszczowej o pojemności np. 200 L będzie służył do podlewania roślin, ziół, trawy. W przypadku zbiorników naziemnych potrzebne są dodatkowe akcesoria np. kurki, węże do połączeń między systemami czy rury. To szczególnie ważne i przydatne podczas suszy. Nie zmarnuje się woda pitna z kranu z sieci wodociągowej, tylko woda deszczowa.
Zbiorniki na deszczówkę są też często montowane w celu wstępnej retencji obfitych opadów, a tym samym zabezpieczenia budynku/działki przed zalaniem. Wykorzystanie wód opadowych przynosi korzyści nie tylko dla środowiska, ale także budżetu użytkownika takiego zbiornika. Przy umiejętnym gospodarowaniu zasobów wodnych można zmniejszyć wydatki na wodę wodociągową nawet o 50%!

Dobór pojemności zbiornika na deszczówkę powinien być podyktowany wielkością opadów na danym terenie oraz powierzchnią i współczynnikiem spływu zlewni, na których podstawie określa się potencjalny uzysk wody opadowej w danym miejscu.

Zbiorniki podziemne i naziemne zbiorniki na wodę opadową

Przy wyborze konkretnego modelu podziemnego zbiornika opadowego należy uwzględnić kilka ważnych parametrów takich jak typ gleby, poziom wody gruntowej czy parametry geologiczne gruntu. Przy wysokim poziomie wód gruntowych należy wybrać płaski zbiornik. Podziemne zbiorniki nie wymagają bardzo skomplikowanego montażu. Magazyn do zbierania deszczówki posiada wiele zalet, jednak wymaga czyszczenia, ryzyko występowania bakterii w wodzie wzrasta w przypadku, gdy zbiornik na deszczówkę nie będzie dokładnie wyczyszczony. Warto dokupić wtedy filtr koszowy.
Zbiorniki do magazynowania deszczówki mogą znajdować się na trasie przejezdnej. Modele podziemne z nadstawką na ruch pojazdów wytrzymają ruch samochodów osobowych.
W razie problemów nasi specjaliści z chęcią pomogą Państwu w tym zadaniu.

Zbiorniki na deszczówkę – ekologiczne, tanie i doskonałe rozwiązanie

Warto tutaj zaznaczyć, że przy zakupie zbiornika na wodę deszczową można liczyć na dofinansowanie z programów rządowych (np. Moja Woda) i lokalnych (np. Złap deszczówkę) dopłacających do ekologicznych rozwiązań dla domu i przemysłu. W ten sposób można zakupić elementy potrzebny do instalacji systemu retencji w tym podziemny zbiornik. W gospodarstwie domowym do zbierania wody deszczowej nie potrzeba przemysłowych wielkogabarytowych zbiorników.

Zbiornik do gromadzenia wody deszczowej w ofercie Wodbet

Jesteśmy partnerem firm i klientów indywidualnych. Zapewniamy fachową obsługę i indywidualne podejście do każdego zlecenia. Jesteśmy renomowaną firmą, która zdobywa uznanie wśród klientów, którzy szukają wysokiej jakości produktów z zakresu wodno-kanalizacyjnych w atrakcyjnych cenach. W przypadku pytań prosimy o kontakt mailowy, telefoniczny.

Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi produktami z kategorii Studnie kanalizacyjne.

Zapytaj o produkt
5/5 - (434 votes)
Strona korzysta z plików Cookies. Więcej informacji w Polityce Prywatności.
Zamknij
Zbiorniki na wodę deszczową

    Zamknij