Dzieci Zamojszczyzny 1622-400 Zamość

Zbiorniki na wodę deszczową

W ofercie hurtowni Wodbet mogą Państwo znaleźć wykonane z polietylenu (PE) zbiorniki na deszczówkę o różnej pojemności przeznaczone do montażu podziemnego. Dzięki monolitycznej konstrukcji zbiorniki te są całkowicie szczelne, a polietylen zapewnia im wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne (w tym ściskanie i tarcie) i oddziaływanie środków chemicznych oraz długą żywotność.

Woda gromadzona z opadów atmosferycznych może być wykorzystywana na wiele sposobów. Najczęściej używa się jej do spłukiwania toalet i podlewania ogrodów. Zbiorniki na deszczówkę są też często montowane w celu wstępnej retencji obfitych opadów, a tym samym zabezpieczenia budynku/działki przed zalaniem. Wykorzystanie wody opadowej przynosi korzyści nie tylko dla środowiska, ale także budżetu użytkownika takiego zbiornika. Przy umiejętnym gospodarowaniu tym zasobem można zmniejszyć wydatki na wodę wodociągową nawet o 50%!

Dobór pojemności zbiornika na deszczówkę powinien być podyktowany wielkością opadów na danym terenie oraz powierzchnią i współczynnikiem spływu zlewni, na których podstawie określa się potencjalny uzysk wody opadowej w danym miejscu.

Przy wyborze konkretnego modelu podziemnego zbiornika opadowego należy uwzględnić kilka ważnych parametrów takich jak typ gleby, poziom wody gruntowej czy parametry geologiczne gruntu. W razie problemów nasi specjaliści z chęcią pomogą Państwu w tym zadaniu.

Warto tutaj zaznaczyć, że przy zakupie zbiornika na wodę deszczową można liczyć na dofinansowanie z programów rządowych (np. Moja Woda) i lokalnych (np. Złap deszczówkę) dopłacających do ekologicznych rozwiązań dla domu i przemysłu.

Zapytaj o produkt
5/5 - (434 votes)
Strona korzysta z plików Cookies. Więcej informacji w Polityce Prywatności.
Zamknij
Zbiorniki na wodę deszczową

    Zamknij