Dzieci Zamojszczyzny 1622-400 Zamość

Płyty meba

Płyty ażurowe Meba to stosunkowo niewielkie (wymiary: 60×40 cm) elementy wykonane z betonu – mają formę betonowej siatki. Ich cechą charakterystyczną są regularne otwory, które po ułożeniu można wypełnić drobnymi kamieniami lub obsadzić trawą. Płyta ażurowa Meba to ekologiczne rozwiązanie kwestii utwardzenie powierzchni płaskich oraz zabezpieczenia wzniesień terenu (np. nasypów lub przydrożnych pagórków).

Płyta ażurowa Meba- zastosowanie

W ostatnich latach płyty ażurowe Meba stały się popularnym materiałem na podjazdy i przydomowe place, wyłożenia ścian przydrożnych rowów, miejskich rabat kwiatowych czy parkingów. Dzięki ażurowej konstrukcji płyty te mogą być wykorzystywane nawet na dużych powierzchniach bez konieczności budowy studzienek odwadniających. Płyty ażurowe stanowią świetne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie potrzebne jest utwardzenie powierzchni bez dużej ingerencji w naturalny wygląd powierzchni. Wytrzymałość i odpowiednia grubość płyty sprawia, że wykorzystuje się je do umocnień skarp – przez to zmniejsza się ryzyko występowania osuwisk.

Płyty ażurowe – zalety

Otwory w płycie zmniejszają wagę betonowej płyty przy jednoczesnym zachowaniu wytrzymałości na duże obciążenia. Przy intensywnych ulewach poprzez szczeliny woda wsiąka w grunt. Nie powstaje wtedy błoto i można swobodnie poruszać się pieszo lub pojazdem po ścieżce. W ogrodzie płyta ażurowa Meba w różnych kolorach pełni funkcję dekoracyjną, można ją łatwo przycinać i dostosować do ukształtowania terenu. Należy zaznaczyć, że płyta ażurowa jest stosunkowo tania w porównaniu do płyt pełnych z betonu. Dlatego tak często płyty ażurowe Meba są wybierane do inwestycji publicznych.

Płyty ażurowe są wykorzystywane przy budowie placów, miejsc rekreacyjnych, parków, dróg wewnętrznych. Ścieżki z płyt ażurowych powodują, że zwiększa się ilość terenów zielonych w krajobrazie miasta. Zbrojenie siatką sprawia, że płyta ażurowa zachowuje swoją strukturę przez wiele lat i nie trzeba jej konserwować. W przypadku, gdy jednak powstanie jakieś pęknięcie, łatwo można wymienić starą płytę na nową.

Estetyczne płyty ażurowe

Płyty ażurowe Meba występują w kilku wariantach kolorystycznych, przez co można tworzyć z nich ciekawe wzory lub wydzielone strefy na większej powierzchni. Ponadto, płyty te świetnie współgrają z innymi materiałami betonowymi – np. w połączeniu z kostką brukową mogą tworzyć naprawdę ciekawe kompozycje. Płyty Meba mogą mieć różny stosunek otworów do powierzchni zabudowanej, co daje jeszcze większe możliwości aranżacyjne. Obsadzenie trawą otworów na pewno będzie współgrało ze środowiskiem naturalnym.

Taka opcja jest idealna dla osób, które nie chcą zabetonować ścieżek czy podjazdów do garażu, a jednak dbają o estetykę otoczenia domu. Dobrze zabezpieczone płyty są łatwe w utrzymaniu czystości. 

Płyta ażurowa Meba – wybierz ofertę Wodbet

Zapraszamy Państwa do sprawdzenia płyt Meba dostępnych w naszym asortymencie. Wszystkie nasze płyty są zgodne z obowiązującymi normami budowlanymi i posiadają stosowne Aprobaty Techniczne.

Jesteśmy partnerem dla klientów indywidualnych, firm i organizacji publicznych. Nasze zaangażowanie i doświadczenie sprawia, że jesteśmy liderami w dostarczaniu nowoczesnych rozwiązań z zakresu instalacji wodno-kanalizacyjnej. Gdy pojawiają się pytania lub wątpliwości, nasi specjaliści służą pomocą, aby pomóc w doborze odpowiedniego produktu. Zachęcamy do skorzystania z naszego formularza, aby otrzymać szczegółowe informacje (parametry techniczne, cenę, warunki dostawy) dotyczące produktu.

W kategorii galanteria betonowa posiadamy również krawężniki, obrzeża, płyty Yomb oraz płyty drogowe.

Zapytaj o produkt
5/5 - (142 votes)
Strona korzysta z plików Cookies. Więcej informacji w Polityce Prywatności.
Zamknij
Płyty meba

    Zamknij