Dzieci Zamojszczyzny 1622-400 Zamość

Rury Wodociągowe

Instalacja wodociągowa to jeden z najważniejszych elementów każdego budynku użytkowego – trudno sobie dzisiaj wyobrazić życie bez bieżącej wody. W naszej ofercie rur i kształtek wodociągowych znajdziecie Państwo ciśnieniowe materiały z polietylenu (PE-HD), polichlorku winylu o zwiększonej twardości (PVC-U) oraz złączki skręcane z PE. Te złączki ciśnieniowe, produkowane metodą wtryskową, służą do łączenia rur PE w ciśnieniowych instalacjach wodociągowych.

Rury wodociągowe

Rura wodociągowa wykonana jest z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Ponadto rury wodociągowe odporne są na korozję, uszkodzenia mechaniczne oraz trwałe. To kluczowe, aby elementy te pełniły swoją funkcję przez długi czas. Rury te znajdują zastosowanie w wielu pracach. Wykorzystywane są podczas budowy sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, modernizacji rurociągów, a nawet transportu chemikaliów. Właściwości materiałów, z jakich są wykonane, sprawiają, że rury mogą pełnić także funkcję osłon. Jak widać, rury wodociągowe mają szeroki zakres zastosowań. W naszej hurtowni dostępne są rury wodociągowe o różnych średnicach.

Rury PVC-U

Rury PVC-U wykonane są z polichlorku winylu, będącego jednym z najczęściej wykorzystywanych w budownictwie materiałów. Tworzywo to jest bardzo szczelne, trwałe i lekkie, a zagęszczona wersja rur dodatkowo jest bardziej wytrzymała i tłumi dźwięki.

Rury PE

Rury PE do wody wykonane są z polietylenu o dużej gęstości metodą wytłaczania. Polietylen charakteryzuje się dużą wytrzymałością, elastycznością, niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła. Rury wodociągowe z tego tworzywa są także odporne na ścieranie, działanie substancji chemicznych oraz korozję. Mogą być więc wykorzystywane do transportu wody ściekowej z łazienek, kuchni, a nawet w laboratoriach chemicznych oraz innych budynkach przemysłowych. Rury wodociągowe PE nie pochłaniają wody i świetnie nadają się do przepływu czystej wody. Rury wodociągowe PE są lekkie, dzięki czemu łatwo je przetransportować, a ponadto nie zanieczyszczają środowiska, ze względu na swoją obojętność fizjologiczną.

Rury PE posiadają gładkie ściany wewnętrzne i mogą być łączone na różne sposoby, m.in. poprzez kształtki zaciskowe, zgrzewanie doczołowe lub elektrooporowe. W zależności od wielkości średnicy rur, rury wodociągowe będą inaczej dostarczane. Te o dużych średnicach będą raczej prostymi odcinkami o pewnej określonej długości, a rury o mniejszych średnicach występują zwykle w postaci zwojów. Im mniejsza średnica rury, tym lepiej pomoże uzyskać większe ciśnienie robocze wody.

Kształtki wodociągowe

Kształtki wodociągowe dostępne w Wodbet charakteryzują się wysoką jakością wykonania, wytrzymałością mechaniczną oraz małą wagą. Znajdują szerokie zastosowanie w łączeniu rur wodociągowych, kanalizacyjnych oraz rur wykorzystywanych podczas budowy rurociągów światłowodowych i sieci telekomunikacyjnych.

Rury wodociągowe i kształtki do wody od Wodbet

Oferowane przez nas produkty odznaczają się wysoką jakością wykonania i szerokim spektrum zastosowań – sprawdzą się w przemyśle (np. jako osłona automatyki i sieci energetycznej), budownictwie (m.in. instalacje wodne w budynkach) oraz w rolnictwie (np. w systemach nawadniających). Zobacz również rury kanalizacyjne, rury osłonowe, rury gazowe, rury przepustowe drogowe, rury drenarskie.

Rury i kształtki PE-HD do wody

Rury i kształtki PE-HD do wody

Nasza hurtownia ma Państwu do zaoferowania rury i kształtki z...

Zobacz więcej
Rury i kształtki PVC-U

Rury i kształtki PVC-U

Polichlorek winylu jest jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów budowlanych –...

Zobacz więcej
Złączki skręcane PE

Złączki skręcane PE

Elementy składające się na tego typu złączki ciśnieniowe produkuje się...

Zobacz więcej
Zapytaj o produkt
5/5 - (395 votes)
Strona korzysta z plików Cookies. Więcej informacji w Polityce Prywatności.
Zamknij
Rury Wodociągowe

    Zamknij