Oczyszczalnie przydomowe
Przydomowe oczyszczalnie ścieków to ekologiczna i uzasadniona ekonomicznie alternatywa dla tradycyjnych szamb. Pozwalają unieszkodliwiać ścieki socjalno-bytowe o objętości do 7,5 m3. Odprowadzane ścieki trafiają do osadnika gnilnego, w którym zachodzą procesy sedymentacyjne, flotacyjne i fermentacyjnie. Wstępnie oczyszczone w ten sposób ścieki przepływają następnie przez filtr doczyszczający zlokalizowany na drodze do studzienki rozdzielczej. Jej zadaniem jest równomierne rozdzielenie częściowo już oczyszczonych ścieków między rury rozsączające. Są to specjalne, perforowane rury, które umożliwiają przesiąkanie ścieków przez warstwę gruntu, w której następuje ich biologiczne doczyszczanie.
Wspomniany osadnik gnilny jest monolitycznym zbiornikiem wykonanym polietylenu, który wyposażono w kosz filtrujący, właz rewizyjny z pokrywą oraz uszczelki i króćce ułatwiające montaż rur. Polietylen zapewnia mu całkowitą szczelność oraz wysoką odporność mechaniczną (w tym na wrastanie korzeni roślin) i chemiczną (np. na kwasy), umożliwiając oczyszczanie nawet agresywnych ścieków. Z tego samego materiału wykonuje się także studzienki rozdzielające (wyposażone we właz z pokrywą i otwory do podłączenia systemu drenażowego) i rury drenażowe. Oprócz perforacji ważną cechą rur do drenażu rozsączającego są umieszczone na ich końcach kominy wentylacyjne. Zbiorniki stosowane w przydomowych oczyszczalniach przeznaczone są do magazynowania ścieków, wody i innych płynnych substancji chemicznych. Dzięki żebrowanej konstrukcji oczyszczalnie te mogą być bezpiecznie i stabilnie posadowione pod powierzchnią gruntu. Możliwość nadbudowy włazu pozwala na wkopywanie ich na różnych głębokościach.
Oczyszczalnie przydomowe dostępne w naszej ofercie są zgodne z wszystkimi wymaganymi normami i wymaganiami higienicznymi.