Dzieci Zamojszczyzny 1622-400 Zamość

Oczyszczalnie przydomowe

Przydomowe oczyszczalnie ścieków to ekologiczna i uzasadniona ekonomicznie alternatywa dla tradycyjnych szamb. Oczyszczenie ścieków ze szkodliwych substancji pozwala na odprowadzenie wody do przepuszczalnego gruntu. Taką wodę można stosować także do podlewania ogrodu czy zasilania oczka wodnego.

Jak działa przydomowa oczyszczalnia ścieków?

Pozwalają unieszkodliwiać ścieki socjalno-bytowe o objętości do 7,5 m3. Odprowadzane ścieki trafiają do osadnika gnilnego, w którym zachodzą procesy sedymentacyjne, flotacyjne i fermentacyjnie. Wstępnie oczyszczone w ten sposób ścieki przepływają następnie przez filtr doczyszczający zlokalizowany na drodze do studzienki rozdzielczej. To tutaj także następuje oczyszczanie ścieków. Zadaniem studzienki jest równomierne rozdzielenie częściowo już oczyszczonych ścieków między rury rozsączające. Są to specjalne, perforowane rury, które umożliwiają przenikanie ścieków przez warstwę gruntu, w której następuje ich biologiczne doczyszczanie.

Wspomniany osadnik gnilny jest monolitycznym zbiornikiem wykonanym polietylenu, który wyposażono w kosz filtrujący, właz rewizyjny z pokrywą oraz uszczelki i króćce ułatwiające montaż rur. Polietylen zapewnia mu całkowitą szczelność oraz wysoką odporność mechaniczną (w tym na wrastanie korzeni roślin) i chemiczną (np. na kwasy), umożliwiając oczyszczanie nawet agresywnych ścieków. Na rynku istnieje wiele rodzajów przydomowych oczyszczalni ścieków, opartych na różnych technologiach. Gdzie można zamontować przydomową oczyszczalnię ścieków? Niektóre mogą być montowane w każdych warunkach gruntowo – wodnych i bez względu na poziom wód gruntowych lub rodzaj podłoża.

Oczyszczalnia przydomowa to ekologiczne rozwiązanie, które nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne.

Drenażowe oczyszczalnie ścieków

Z polietylenu wykonuje się także studzienki rozdzielające (wyposażone we właz z pokrywą i otwory do podłączenia systemu drenażowego) i rury drenażowe. Oprócz perforacji ważną cechą rur do drenażu rozsączającego są umieszczone na ich końcach kominy wentylacyjne. Oczyszczalnie drenażowe są bardzo popularne wśród użytkowników ze względu na niską awaryjność. Te oczyszczalnie ścieków z drenażem rozsączającym są najtańsze i bardzo proste w montażu. 

Przydomowe oczyszczalnie ścieków – zastosowanie

Zbiorniki stosowane w przydomowych oczyszczalniach przeznaczone są do magazynowania ścieków, wody i innych płynnych substancji chemicznych. Dzięki żebrowanej konstrukcji oczyszczalnie te mogą być bezpiecznie i stabilnie posadowione pod powierzchnią gruntu. Możliwość nadbudowy włazu pozwala na wkopywanie ich na różnych głębokościach. To ile kosztuje przydomowa oczyszczalnia ścieków, jest zależne od wielu czynników, niemniej jednak można się starać o dotacje z gminnych środków czy unijnych środków. Do budowy przydomowej oczyszczalni ścieków jest potrzebne zainwestowanie większych środków finansowych niż przy instalacji szamba, jednak koszty eksploatacji oczyszczalni ścieków są niższe.

Ekologiczne oczyszczalnie ścieków w atrakcyjnej cenie

Oczyszczalnie przydomowe dostępne w naszej ofercie są zgodne z wszystkimi wymaganymi normami i wymaganiami higienicznymi. Jesteśmy doświadczoną hurtownią elementów wodno-kanalizacyjnych, która z powodzeniem prowadzą swoje działania od wielu lat. Szerokie grono klientów jest zadowolonych z realizacji dla nich zlecenia, więc często ponownie korzystają z naszych usług. Dbamy o szybką i terminową wysyłkę oraz klarowną komunikację z naszym klientem. Nasza stała grupa odbiorców stale się powiększa.

Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi produktami z kategorii Studnie Kanalizacyjne, wśród których znajdą Państwo studnie PP, studnie PE, studnie betonowe, zbiorniki na wodę deszczową, zbiorniki monolityczne oraz studnie wodomierzowe.

Zapytaj o produkt
5/5 - (478 votes)
Strona korzysta z plików Cookies. Więcej informacji w Polityce Prywatności.
Zamknij
Oczyszczalnie przydomowe

    Zamknij