Dzieci Zamojszczyzny 1622-400 Zamość

Rury osłonowe z PE-HD K2 - Kabel

Rury typu K2-Kabel stworzono z myślą o wydłużeniu żywotności kablowych sieci przesyłowych (np. telefonicznych, energetycznych czy sygnalizacyjnych). Wykonanie z polietylenu o zwiększonej gęstości (PE-HD) zapewnia im wytrzymałość na ściskanie oraz odporność na uderzenia i ścieranie. W wersji standardowej nie posiadają uszczelek i są dostępne w dwóch wariantach kolorystycznych – czerwonej i niebieskiej. Na specjalne zamówienia nasza hurtownia oferuje także wersję z uszczelkami oraz z dodatkową ochroną przed promieniowaniem UV dzięki czarnemu kolorowi ścianki zewnętrznej.

Nasza oferta obejmuje szereg systemów polietylenowych rur osłonowych dedykowanych ochronie kabli układanych w ziemi. Dysponujemy produktami o następujących oznaczeniach handlowych:

  • GRB – sztywne gładko- i grubościenne rury o zewnętrznej średnicy (Dz) od 50 do 250 mm;
  • GRK – sztywne gładkościenne rury o średnicy zewnętrznej (Dz) między 50 a 160 mm;
  • GRS – giętkie rury gładkościenne o małej średnicy zewnętrznej (Dz) od 32 do 50 mm;
  • KK – giętkie, karbowane rury dwuwarstwowe o średnicy zewnętrznej (Dz) w kręgach od 40 do 200 mm;
  • KK-S – wariant rur typu KK z uszczelką, o tej samej Dz;
  • KS – giętkie, karbowane rury dwuwarstwowe ze średnicą zewnętrzną (Dz) w odcinkach prostych od 40 do 200 mm;
  • KS-S – wariant rur typu KS z uszczelnieniem (o tej samej średnicy zewnętrznej).

Rury osłonowe typu GRB, GRK i GRS są rurami jednościennymi o litej, jednorodnej konstrukcji. Rury typu KK i KS mają konstrukcję dwuścienną – zewnętrzna ścianka jest profilowana (karbowana lub falowana), a wewnętrzna gładka. Ich ścianki są ze sobą łączne na etapie wytłaczania – daje to litą konstrukcję. Taka budowa zapewnia im dużą elastyczność i lekkość.
Dzięki wykorzystaniu polietylenu, oferowane przez nas rury i złączki osłonowe charakteryzują się szeregiem pożądanych cech, m.in. dużym zakresem temperatur roboczych i wysoką udarnością. Dzięki lekkości wykorzystanego materiału i wygodnym łączeniom (kielichowym na wcisk lub z użyciem dwuzłączek), montaż tego typu rur jest bardzo prosty i szybki. Duża elastyczność tych produktów umożliwia płynne zmiany kierunku przez gięcie rur. Rury osłonowe K2-Kable mogą być stosowane do ochrony przewodów niskiego i średniego napięcia, kabli telekomunikacyjnych, systemów sterowania ruchem ulicznym, sieci telewizji kablowej, systemów monitoringu przestrzeni publicznej i tak dalej. Duża wytrzymałość umożliwia wykorzystanie ich na terenach przemysłowych, przy budowie linii kolejowych i autostrad oraz w innych miejscach narażonych na znaczne obciążenia zewnętrzne.

Oferowane przez nas rury osłonowe z PE-HD spełniają wszystkie wymagania normy PN-EN 61386-24:2010.

Zapytaj o produkt
Oceń
Strona korzysta z plików Cookies. Więcej informacji w Polityce Prywatności.
Zamknij
Rury osłonowe z PE-HD K2 - Kabel

    Zamknij